Сучасне плодоовочеве підприємство неможливо уявити без обладнання для миття овочів та фруктів. Існує велика кількість мийних машин, які відрізняються конструктивним складом та технологією роботи.

В залежності від виду овочів та фруктів машини для мийки бувають для м’якого та жорсткого миття.  Перший тип обладнання для миття овочів використовується для обробки сировини з м’якою структурою: томати, ягоди та салати. Такі мийні машини делікатно видаляють поверхневе забруднення та залишки отрутохімікатів з поверхні продукції. Це машини для мийки в водяній ванні  та процесу полоскання.

Так як овочі та фрукти мають ніжну структуру, то такий засіб мийки не наносить шкоди поверхні плода. Також можна використовувати машини з дощувальною системою, де вода під тиском омиває та ополіскує овочі та фрукти.

Обладнання для миття овочів з твердою структурою миє продукцію за допомогою допоміжних засобів: щіток, лопотів та інших механізмів. Такі машини виконують глибоке очищення плодів від бруду та піску, а також залишків шкідливих речовин, які залишились під час обробки продукції отрутохімікатами та антисептичними препаратами.

Такі мийки також можуть мати систему полірування та очистки продукції від кожухи. Наприклад, миття моркви   з поліруванням підвищує термін зберігання продукції та збільшує кількість продаж.

Машини для мийки овочів та фруктів можуть бути автоматичні та напівавтоматичні. Автоматичні мийні машини виконують всі операції без участі оператора, а напівавтоматичні машини частково потребують допомоги з сторони обслуговуючого персоналу.
Обладнання для миття овочів буває барабанного, бункерного та лінійного типу. Також деякі машини обладнанні системою циркуляції та фільтрації води. Робочі поверхні машин для мийки овочів виконані із нержавіючої сталі, що спрощує обслуговування обладнання та збільшує термін його експлуатації.

Апарати для нарізки картоплі

Картопля потребує перед переробкою очищення від бруду та шкідливих залишків з поверхні. Так як картопля є популярним продуктом в нашій країні, то з неї готується багато страв та продуктів харчування. З картоплі виробляють крохмаль, чіпси, картоплю фрі та інші продукти.
Після мийки та очистки картоплі від кожухи, вона нарізається на спеціальних машинах. Апарати для нарізки картоплі можуть виконувати нарізку кубиками, шайбами та соломкою. Вони бувають роторного та лінійного типу.

Роторні апарати для нарізки картоплі мають циліндричну форму, так їх основний  робочий орган циліндричний ротор. В процесі роботи машини відцентрові сили притискають очищену та вимиту картоплю до стінок ротора, який спрямовує її на ножі. В машині можуть бути установлені три типи ножів: для нарізання шайбами, соломкою та кубиками. В залежності від типу нарізки ножі можуть встановлюватися або зніматися з машини.  Розмір нарізки картоплі може регулюватися оператором в залежності від технології.

Лінійні машини подають картоплю в лінійному напрямку за допомогою транспортера. В зоні нарізки картопля притискається спеціальним пристроєм, який забезпечує рівномірне та плавне нарізання.

Купити обладнання для переробки плодоовочевої продукції можна в компанії «ВегаСистеми Україна». Замовлення можна оформити по телефонам: +38 044 362 05 45; +38 096 823 77 12 або за адресою: Україна, м. Київ, Московський проспект 21, офіс 644.

×